Garść informacji o uldze sponsoringowej

white and blue soccer ball on green grass field
24 sierpnia 2022

Dzień dobry,

piszę do Państwa już teraz, ponieważ jutro i w piątek będę mieć ograniczony dostęp do internetu i będzie mi trudniej się komunikować.

Być może termin 'ulga sponsoringowa’ już coś Państwu mówi, ponieważ pisałam o niej w ubiegłym roku – jako zapowiedź zmian. Ulga obowiązuje od początku 2022 r. Firmy mogą odliczać 100% kosztów uzyskania przychodów, oraz – w ramach dodatkowej ulgi sponsoringowej – zyskują możliwość odliczenia dodatkowych 50% kosztów poniesionych na działalność sportową, kulturalną lub wspierającą szkolnictwo wyższe i naukę.

Jak to wygląda w praktyce? Przykładowo:

> 1000 zł wpłacone np. na rzecz klubu sportowego zostanie zaksięgowane w koszty podatkowe, a dodatkowe 500 zł zostanie ujęte w zeznaniu rocznym jako ulga na sport.

Jeżeli ktoś z Państwa chciałby rozpocząć swoją przygodę ze sponsoringiem – zachęcam do wspierania naszych lokalnych klubów sportowych. Jestem zagorzałą fanką SKS 🏀 Sportowa, KP 🏐 Starogard i KS 🤾‍♂️Beniaminek 🙂 To organizację, które robią naprawdę dużo 🙌🏽 dla naszej lokalnej społeczności – nie tylko dostarczają sportowych emocji, ale sprawiają, że jesteśmy bliżej siebie. Zachęcam do pomagania. ❤️🍀

Na koniec wspomnę o barrrdzo ważnym święcie, które już w piątek !! Mianowicie – Międzynarodowy Dzień Psa.🐶  Ci z Państwa, którzy znają mnie nieco dłużej, doskonale wiedzą o tym, jak szczególne miejsce w moim sercu zajmują czworonogi. Od 7 lat członkinią mojej rodziny jest cudowna Yoko – totalnie rozpieszczona suczka, której nie 🤷🏻‍♀️ dotyczą żadne zasady 🙂 Zawsze, gdy wracam do domu Yoko kipi miłością 💞 – bez względu na to, czy nie było mnie cały dzień, czy poszłam tylko wyrzucić śmieci. Mogłabym pisać o psach zdecydowanie więcej niż o podatkach, ale tylko ktoś, kto ma psa, może w pełni zrozumieć, jaką miłością można darzyć te stworzenia.

Tak więc, posiadaczy czworonogów zachęcam do dłuższego niż zwykle 🚶‍♀️🦮 spaceru, a tym z Państwa, którzy jeszcze nie mają psów polecam kilka pięknych filmów:🎬  Mój przyjaciel Hachiko ❣️😭 (tu potrzebne będą chusteczki), Zew krwi, Był sobie pies… a dla najmłodszych – Zakochany kundel.

Na dziś to wszystko. Dziękuję za poświęcony czas i do usłyszenia w przyszłym tygodniu.

Pozdrawiam serdecznie

Roma Kamrowska

Twoje życie staje się lepszym, tylko gdy Ty stajesz się lepszym”

Projekt współfinansowany ze środków EFER w ramach RPO WP na lata 2014-2020, umowa o powierzenie grantu nr, UDG-SPE.04.2023/057, kwota uzyskanego dofinansowania: 39.300,00 zł.