Ile dobra wspólnie zrobiliśmy? Krótkie podsumowanie

10 maja 2021

Dzień dobry,

za nami bardzo intensywny okres rozliczeń PIT-ów. Ten moment w roku zawsze kojarzył nam się jednocześnie z ogromem pracy i ogromem radości, ponieważ to właśnie teraz przeprowadzamy naszą coroczną akcję charytatywną, w ramach której przekazujemy 1% rozliczonych podatków na rzecz potrzebujących.

Podsumowanie tegorocznej akcji niestety nieco nas rozczarowało… Okazało się, że pandemia wpłynęła negatywnie również na nią. Przyczyna jest prosta – jako społeczeństwo zarobiliśmy w zeszłym roku mniej, a wiele osób otrzyma pełny zwrot podatku ze względu na różnego rodzaju ulgi. Co za tym idzie, do OPP trafi znacznie mniej środków…

Ile udało nam się zebrać?

  • środki pochodzące z rozliczeń klientów: 56 048 zł
  • środki z naszego wynagrodzenia za wykonanie zeznań podatkowych: 14 624 zł
  • co daje łączną kwotę – 70 672 zł

W ubiegłym roku rozliczyliśmy o 40% mniej PIT-ów, ale zebrana kwota była aż o 10 tys. wyższa. Niemniej jednak, i tak trochę się cieszę, że przyczyniliśmy się do wykazania ponad 70 tys. zł na rzecz potrzebujących. Tym bardziej, że nie mamy gwarancji, że w przyszłości liczba środków jeszcze się nie zmniejszy, np. w wyniku wprowadzenia wyższej kwoty wolnej od podatku.

Jestem jednak z natury optymistką i wolę myśleć, że w przyszłym roku wszyscy zarobimy znacznie więcej i tym samym będziemy mogli przekazać wyższe kwoty na rzecz OPP. Tego Państwu i sobie życzę 🙂

W załączeniu znajdziecie Państwo przygotowane przeze mnie opracowanie wybranych aspektów podatkowych – mam nadzieję, że okaże się ono pomocne.

Chcąc zakończyć tę wiadomość miłym akcentem, przypomnę, że już od 15 maja zniesiony zostanie obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu, zostaną otwarte kina i teatry plenerowe, a już niebawem również ogródki w restauracjach…Widać światełko w tunelu.

A z okazji zbliżającego się dnia Unii Europejskiej (najbliższa niedziela) życzę nam wszystkim, żebyśmy już niedługo mogli się cieszyć swobodnymi podróżami po naszym pięknym kontynencie.

Twoje życie staje się lepszym, tylko gdy Ty stajesz się lepszym”

Projekt współfinansowany ze środków EFER w ramach RPO WP na lata 2014-2020, umowa o powierzenie grantu nr, UDG-SPE.04.2023/057, kwota uzyskanego dofinansowania: 39.300,00 zł.