Nowy obowiązek od 1 stycznia 2023 roku

10 października 2022

Dzień dobry,

na początek jedna ważna przypominajka od ZUS-u. Mianowicie, już od 1 stycznia 2023 r. każdy płatnik składek będzie zobowiązany do posiadania aktywnego profilu na Platformie Usług Elektronicznych (PUE).

Platforma powstała 10 lat temu. Aktualnie (zgodnie z informacjami od ZUS) korzysta z niej ponad 10 mln użytkowników, którzy mogą za jej pośrednictwem sprawdzić swoje ubezpieczenia, świadczenia, zwolnienia lekarskie i składki oraz wysyłać wnioski i dokumenty ubezpieczeniowe. To za pomocą PUE obsługiwane są takie świadczenia jak: Polski Bon Turystyczny, wychowawcze 500 plus, rodzinny kapitał opiekuńczy, dofinansowanie pobytu dziecka w żłobku czy 300 plus. To na tę platformę będzie kierowana wszelka korespondencja od ZUS.

Profil w PUE można założyć online, korzystając np. ze swojego profilu zaufanego. Polecam zrobić to bez większej zwłoki, ponieważ wszelkie dokumenty rozliczeniowe będzie można przesyłać wyłącznie drogą elektroniczną.

Dla wewnętrznej równowagi dodam, że mamy dziś Światowy Dzień 🙃 Uśmiechu i gorąco polecam się uśmiechać😁, ponieważ śmiech 🙃😀 zwiększa odporność, dodaje energii, bardzo pozytywnie wpływa na pracę serca, pobudza krążenie, przez co dostarcza większej ilości tlenu do organizmu. 🤣

Ja uśmiecham się dziś szeroko, bo mam ku temu mnóstwo powodów: za oknem piękna pogoda, już za moment kończę pracę i oddam się swojej pasjom, a dodatkowo będę to robić w najlepszym możliwym towarzystwie, czyli męża i syna. Przed nami szybka sobota 🏎️ (kto mnie lepiej zna, ten wie, co planujemy).

W jednej z poprzednich wiadomości obiecałam, że po pewnym czasie powiem, jak sprawdza nam się nowy system pracy, który przewiduje, że w piątki kończymy o 14:00. Zmiana wyszła nam wszystkim na korzyść. Wychodzimy z biura z uśmiechami na twarzach, a krótszy dzień pracy wcale nie spowodował, że jakość pracy spadła, albo musimy nadrabiać zaległości w inne dni i zostawać po godzinach. Polecam serdecznie.

Życzę wszystkim pięknego weekendu – cieszmy się słońcem i uśmiechajmy 😀 jak najwięcej.

Pozdrawiam serdecznie 🍁🍂

Roma Kamrowska

Twoje życie staje się lepszym, tylko gdy Ty stajesz się lepszym”

Projekt współfinansowany ze środków EFER w ramach RPO WP na lata 2014-2020, umowa o powierzenie grantu nr, UDG-SPE.04.2023/057, kwota uzyskanego dofinansowania: 39.300,00 zł.