Oderwijmy się dziś na chwilę od przepisów i liczb…

23 kwietnia 2021
Dzień dobry,
 
23 kwietnia to jeden z moich ulubionych dni w roku. To dzień, w którym staram się odłożyć na półkę codzienne sprawy, zmartwienia, obowiązki… a sięgnąć w zamian po coś, co pozwoli mi choć na chwilę przenieść się w inną rzeczywistość. To Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, a wszyscy którzy mnie znają – wiedzą, że uwielbiam czytać.
 
W ostatnich miesiącach było mi trudno wygospodarować trochę wolnego czasu, który mogłabym spędzić na czytaniu, a gdy już się uda, to często po prostu zasypiam… Jestem pewna, że Państwu również się to zdarza.
 
Dlatego dziś chcę nas wszystkich zmotywować do tego, żebyśmy sięgnęli po jakąś ciekawą lekturę, lub włączyli audiobooka w drodze powrotnej do domu i choć na chwilę przenieśli się myślami do innej rzeczywistości. Może coś Cervantesa lub Szekspira? 23 kwietnia to również dzień urodzin pierwszego z nich oraz data urodzin i śmierci drugiego – warto przy tej okazji wrócić do klasyki.
 
Tym, którzy nie przepadają za czytaniem, a chcą złapać oddech od rzeczywistości – polecam oglądanie sztuk teatralnych online. Już w ten weekend Teatr Ateneum wystawi spektakl Kasta na vista, który można obejrzeć na www.vod.teatrateneum.pl. W sztuce wystąpią moi ulubieni aktorzy: Krzysztof Tyniec i Artur Barciś. Skoro nie możemy pójść do teatru, to zaprośmy teatr do naszych domów.
 
Kończąc tę wiadomość, przywołam fragment Przygód Don Kichota Cervantesa:
 
„Wszystkie burze, które nas spotykają, są oznaką, że wkrótce się wypogodzi i sprawy nasze dobrze się ułożą. Bo nie może to być, aby zło i dobro były czymś stałym, a stąd wynika, że gdy zło już trwało długo, dobro jest niedalekie.”
 
Pozdrawiam serdecznie życząc pięknego weekendu.
Roma Kamrowska
Twoje życie staje się lepszym, tylko gdy Ty stajesz się lepszym”

Projekt współfinansowany ze środków EFER w ramach RPO WP na lata 2014-2020, umowa o powierzenie grantu nr, UDG-SPE.04.2023/057, kwota uzyskanego dofinansowania: 39.300,00 zł.