Pourlopowa garść informacji…

person holding paper near pen and calculator
15 lipca 2022

Dzień dobry,

witam się z Państwem z ogromną przyjemnością i od razu chcę serdecznie podziękować, ponieważ, również dzięki Państwa zrozumieniu, mogłam spokojnie odpocząć i cieszyć się urlopem. Wróciłam 5 dni temu i od razu wpadłam w wir pracy, dlatego witam się dopiero dziś.

Sezon urlopowy trwa, a nasz zespół jest nadal w okrojonym składzie, w związku z czym chciałam ponownie prosić o dostarczanie potrzebnych dokumentów w terminie. Dzięki temu będziemy w stanie uporać się z wszystkimi obowiązkami na czas.

Korzystając z okazji, chcę również przekazać kilka informacji ze świata prawa i finansów:

  • Polski Ład 2.0 daje możliwość powrotu na skalę podatkową nie tylko przedsiębiorcom, ale również osobom osiągającym przychody z najmu prywatnego.
  • Skorzystanie z 12 proc. PIT będzie możliwe pod warunkiem zawiadomienia o tym naczelnika urzędu skarbowego w terminie do 2 maja 2023 r.
  • Przedsiębiorcy będą mogli wybrać rozliczenie na skali:
    • na podatku liniowym i ryczałcie – ex post (po zakończeniu roku podatkowego 2022 r.) za cały rok podatkowy,
    • na ryczałcie – dodatkowo do 22 sierpnia 2022 r. za drugą połowę roku.

Więcej o zmianach i wymogach formalnych znajdziecie Państwo tutaj: https://www.gov.pl/web/kas/niskiepodatki-wynajmujacy-ktorzy-wybrali-ryczalt-moga-rozliczyc-sie-12-proc-stawka-pit

Na koniec dodam, że na dziś przypada Dzień bez telefonu komórkowego. Sama nie mogę obiecać, że nie sięgnę po komórkę, bo to moje narzędzie pracy, ale postaram się po południu nie tracić czasu na głupotki w internecie – do czego i Państwa zachęcam. Dzień bez telefonu, a raczej bez ciągłego śledzenia różnych wiadomości, może bardzo dobrze wpłynąć na nasze samopoczucie. A gdy połączymy to ze spacerem – na pewno zyskamy dodatkową energię.

Pozdrawiam serdecznie i życzę pięknego weekendu

Roma Kamrowska

Twoje życie staje się lepszym, tylko gdy Ty stajesz się lepszym”

Projekt współfinansowany ze środków EFER w ramach RPO WP na lata 2014-2020, umowa o powierzenie grantu nr, UDG-SPE.04.2023/057, kwota uzyskanego dofinansowania: 39.300,00 zł.