Sylwester w maju? Czyli trochę o naszych powodach do świętowania

28 kwietnia 2023

Dzień dobry,

piszę do Państwa w iście sylwestrowym🥂 nastroju! Dlaczego sylwestrowym? Wszystko dlatego, że majówka jest dla wszystkich księgowych niejako 'końcem roku’ i momentem, w którym możemy zwolnić nieco obroty, odpocząć i zresetować się po kilku miesiącach wytężonej pracy nad rozliczaniem ubiegłego roku.

Przed nami jeszcze kilka zadań związanych z bilansami, rozliczeniami składek zdrowotnych, itp., ale o tym więcej po majówce.

Dziś świętujemy, bo mamy ku temu fantastyczny powód! Jak co roku, rozliczając PIT-y skupialiśmy się na tym, żeby 1,5 % podatku przekazać na rzecz potrzebujących, czyli trójki dzieci bliskich nam osób oraz innych organizacji i osób, wskazanych przez Państwa. Jestem tak szczęśliwa, ponieważ udało się przekazać ponad 164 tys zł z dokładnie  164 584,87 zł! Gdy zaczynaliśmy w 2014 r. uzbieraliśmy 22 000 zł… łącznie od tamtej pory z zeznań podatkowych przez nas przygotowanych i wysłanych do US uzbieraliśmy ponad 690 000 zł. ❣️

Osiągnęliśmy to wspólnym wysiłkiem, ale największe podziękowania należą się Magdzie Kampf (która rozliczyła samodzielnie ponad 80% wszystkich PIT-ów), Hani i Kindze Rostowskim, Karolinie Richert i mojej siostrze, która pomaga nam w rozliczeniach PIT-ów z zagranicy.

Z głębi serca dziękuję! <3

A teraz czas na kilka około majówkowych informacji…

Ponoć ma być ☀️30 stopni! 1 maja – 10 🌦️, 2 maja – 10 🌦️, 3 maja – 10 🌦️  😉 Dlatego zamierzam korzystać ze 'sprzyjającej’ aury i zająć się uporządkowaniem spraw, które do tej pory odkładałam gdzieś na bok. Zacznę od szuflad ze zdjęciami i pamiątkami. Czuję, że gdy zrobię porządek tam, przyjdzie i pewien spokój w głowie. Oderwę się na chwilę od firmowych spraw, spędzę czas w domu🏠, z najbliższymi. Żadnych wyjazdów, tłumów, tylko cisza, no i wiadomo – książka, rower i spacery z moją psinką.

Państwu życzę tego, żeby każdy znalazł przestrzeń dla siebie. Nie gońmy za szczęściem, bo ono jest, tylko trzeba je dostrzec. A, będąc w ciągłym pędzie, możemy bezwiednie przemknąć obok niego❗️

Majówka od lat kojarzy nam się głównie z wyjazdami, grillem, itd. Mam wrażenie, że na dalszy plan zeszło to, że to tak naprawdę bardzo ważne dni dla nas – Polaków. Święto Pracy, Flagi, Konstytucji… Bycie patriotą stało się passe. Wydaje mi się, że głównie przez to, że zaczęliśmy utożsamiać państwo z rządem… a przecież państwo to My, to my je budujemy i decydujemy o tym, jacy jesteśmy jako naród.

Coraz częściej słyszę, że Polska jest 'bee’, bo pada, bo zima trwa za długo, bo politycy są słabi, bo gospodarka się nie rozwija, bo podatki są wysokie… można tak wymieniać w nieskończoność. Ale czy naprawdę mamy aż tak źle? W rzeczywistości:

  • mamy jeden z najmocniejszych paszportów na świecie (9. miejsce w rankingu), co znaczy, że możemy wjechać bez wizy do aż 185 krajów!;
  • jesteśmy tak położeni, że nie zagrażają nam tornada, trzęsienia ziemi, cyklony, które potrafią przecież zrujnować tysiące żyć w zaledwie kilka minut;
  • jesteśmy członkiem UE i NATO, co przekłada się na większe możliwości i wyższe poczucie bezpieczeństwa…
  • nasz kraj jest przepiękny, od morza do gór mamy tyle urokliwych miejsc 😊

Mogłabym tak jeszcze długo wymieniać. Polecam zrobić sobie takie ćwiczenie, to naprawdę uświadamia w jak uprzywilejowanej pozycji jesteśmy.

Nie ma na świecie miejsc idealnych. Wszędzie wydaje nam się pięknie, gdy jesteśmy tam na dwa tygodnie… Gdyby przyszło nam żyć w innym kraju z pewnością bardzo szybko dostrzeglibyśmy tamtejsze 'braki’.

Pomyślmy w tę majówkę o Polsce, ale nie przez pryzmat polityków… Pomyślmy o tym, co mamy pięknego, za co jesteśmy wdzięczni, jakie mamy szanse, czego możemy doświadczyć.

Życzę pięknego weekendu 🌤️

Roma Kamrowska

 

PS: 2-go maja robimy sobie wolne, zapraszamy do biura i do kontaktu 4-go maja.

Twoje życie staje się lepszym, tylko gdy Ty stajesz się lepszym”

Projekt współfinansowany ze środków EFER w ramach RPO WP na lata 2014-2020, umowa o powierzenie grantu nr, UDG-SPE.04.2023/057, kwota uzyskanego dofinansowania: 39.300,00 zł.