Termin złożenia PIT-11

round Timex analog clock at 2:33
18 stycznia 2023

Dzień dobry,

dziś chcę zacząć od kilku ważnych informacji. Mianowicie – zbliża się czas sporządzania deklaracji PIT-11. Oto obowiązujące terminy:

  1. Do 31.01.2023 r. każdy pracodawca musi przekazać do urzędu skarbowego informację PIT-11 za 2022 r.
  2. Do 28.02.2023 r. należy przesłać PIT-11 pracownikowi (płatnikowi).

Ważne:

  • Do US składa się ten dokument wyłącznie w formie elektronicznej. Tą czynność wykonujemy my jako biuro w imieniu naszych Klientów.
  • Pracownikowi (płatnikowi) można go przesłać w formie papierowej lub elektronicznej, pod warunkiem, że będzie on zawierał wszystkie niezbędne elementy.

W związku z tym, że (tam, gdzie możemy) staramy się dbać o środowisko i dokładać swoją cegiełkę do jego ochrony, postanowiliśmy, że w tym roku każdy z Państwa otrzyma PIT-11 swoich pracowników drogą mailową. W ten sposób znacząco ograniczymy zużycie papieru.

Pracownicy, którzy do tej pory otrzymywali odcinki płacowej w formie elektronicznej, otrzymają informację PIT-11 na ten sam adres e-mail. W przypadku pozostałych, informacja zostanie przekazana na adres mailowy pracodawcy. Macie Państwo czas do 28.02.2023 r. na przesłanie ich pracownikom. Proszę pamiętać o tym terminie.

Zachęcam również do poinformowania pracowników, że mogą co miesiąc otrzymywać na maila odcinek płacowy, zgodnie z listą płac. Warunkiem jest złożenie oświadczenia przez pracownika (w załączeniu).

W związku z tym, że już jutro w naszym regionie zaczynają się ferie – przesyłam Państwu ciekawą lekturę 🙂To kompendium wiedzy nt. zmian w Kodeksie Pracy. Wydaje się, że jest tego dużo, ale kilka wieczorów wystarczy, żeby się z tym zapoznać i przyswoić nową wiedzę. Na jutro przypada Światowy Dzień Logiki (którą niekoniecznie odnajdziecie Państwo w nowych przepisach), dlatego uważam, że to idealny dzień na rozpoczęcie lektury 😉

Próżno szukać logiki w uprzedzeniach do piątku 13-go, co nie zmienia faktu, że siedzę dziś jak na szpilkach i czekam na koniec tego dnia.

Pozdrawiam serdecznie

Roma Kamrowska 😊

 

PS A tym z Państwa, którzy zaczynają urlopy, w związku z feriami, życzę udanego wypoczynku.

 

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych – adres e-mail Zmiany w kodeksie pracy 2023
Twoje życie staje się lepszym, tylko gdy Ty stajesz się lepszym”

Projekt współfinansowany ze środków EFER w ramach RPO WP na lata 2014-2020, umowa o powierzenie grantu nr, UDG-SPE.04.2023/057, kwota uzyskanego dofinansowania: 39.300,00 zł.