Upominki dla klientów. Co można wrzucić w koszty?

8 października 2021

Dzień dobry,

prawo zmienia się dynamicznie i codziennie pojawiają się nowe pytania. Dziś chcę odpowiedzieć na jedno z nich, mianowicie: czy i kiedy wydatki poniesione na zakup gadżetów można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów? Zgodnie z interpretacją wydaną niedawno przez Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej – tak, ale pod warunkiem, że są to:

„…drobne gadżety, opatrzone logo spółki, które są rozdawane nieodpłatnie kontrahentom w ramach działań marketingowych/promocyjnych.”

Obdarowywanie🎁 innych przynosi nam samym wiele radości, szczególnie jeśli wiemy, że nasz prezent był trafiony i wywołał uśmiech na czyjejś twarzy.

Jeżeli chcecie Państwo zrobić dziś coś dobrego, zapomnieć na chwilę o firmach, mailach, obowiązkach… – zachęcam do wejścia na:

https://kociewiacydlahospicjum.pl,

poczytania o działaniach podejmowanych przez pracowników hospicjum i wsparcia ich działalności datkiem. Nie musi to być duża kwota. Jeżeli zaangażuje się dużo osób, wspólnie uda nam się zrobić coś naprawdę dobrego.

Na jutro przypada Światowy Dzień Opieki Paliatywnej i Hospicjów 🧡💙, dlatego pomyślałam, że to najlepszy moment, żeby wesprzeć tych, którzy na co dzień wspierają nas w najcięższych momentach życia. Znam ludzi pracujących w tym hospicjum. Wiem, że są świetnymi specjalistami i przede wszystkim fantastycznymi ludźmi, którzy otaczają opieką nie tylko podopiecznych, lecz również ich rodziny, pomagając tym samym przetrwać ten bardzo trudny moment w życiu. Doświadczyłam ich wsparcia i wiem jak bardzo jest to potrzebne.

Nie czekajmy na inną okazję, na święta, na koniec roku… Zróbmy to dziś. Pomóżmy innym, a tak naprawdę pomożemy również sobie.

Dobro 💝 naprawdę wraca.

Pozdrawiam serdecznie,

Roma Kamrowska 😃

  1. Darowiznę na rzecz hospicjum również można odliczyć od podatku.
Twoje życie staje się lepszym, tylko gdy Ty stajesz się lepszym”

Projekt współfinansowany ze środków EFER w ramach RPO WP na lata 2014-2020, umowa o powierzenie grantu nr, UDG-SPE.04.2023/057, kwota uzyskanego dofinansowania: 39.300,00 zł.