Wakacje kredytowe 🏦 i nie tylko … 🏖

pink flamingo swim ring on body of water in summer
5 sierpnia 2022
Dzień dobry,
zapowiedzi wprowadzenia wakacji kredytowych weszły w życie. Sporo osób już złożyło wnioski – zwłaszcza ci, którzy na co dzień korzystają z bankowości internetowej. Jeżeli decyzja o złożeniu wniosku o zawieszenie spłaty jeszcze przed Wami, przypomnę, że wakacje kredytowe mogą dotyczyć jednej umowy zawartej w złotych polskich w celu nabycia nieruchomości przeznaczonej na zaspokojenie własnych potrzeb mieszkaniowych.
Ile raz można przełożyć (a nie ich uniknąć!)? – 8 (po dwie w III i IV kwartale br. oraz po jednej w każdym kwartale 2023 r.) Zawieszone raty zostaną dodane na koniec spłaty. Czy warto korzystać z wakacji i ile można na tym oszczędzić?
Oto przykład:
Rata kredytu wzrosła z 1500 zł do 2400 zł. Przy 8-miesięcznych wakacjach kredytowych (4 × w 2022 r. oraz 4 × w 2023 r.) obciążenie kredytobiorcy w latach 2022-2023 zmniejszy się o 19 200 zł.
Zaoszczędzone pieniądze można dowolnie zainwestować lub przeznaczyć na nadpłatę kredytu. Nadpłaty można dokonać nawet w momencie, gdy jesteśmy „na wakacjach kredytowych”.
Ważne: z kręgu podmiotów uprawnionych do złożenia wniosku o zawieszenie spłaty kredytu hipotecznego w rozumieniu ustawy o finansowaniu społecznościowym zostały wyłączone spółki prawa kapitałowego.
 
Po więcej informacji odsyłam na stronę rządową: https://www.podatki.gov.pl/wsparcie-dla-kredytobiorcow
 
Skoro mamy dziś klimat wakacyjny, to przypomnę, że nasze biuro nadal działa w okrojonym składzie, ale pracujemy bez zakłóceń – w dużej mierze dzięki świetnej współpracy z Waszej strony i terminowemu dostarczaniu potrzebnych dokumentów. Tych z Państwa, którzy jeszcze nie zdążyli tego zrobić – bardzo proszę o nadrobienie zaległości. 😅
 
Mam nadzieję, że również znajdziecie czas na urlop. Każdemu z nas potrzebny jest oddech i chwila oderwania od codziennych obowiązków. Bez odpoczynku 🏖 trudno jest efektywnie pracować.
 
Jako że zbliża się weekend, zachęcam do wyjścia na świeże powietrze i (choć minimalnej) aktywności 🚴fizycznej. A na wieczór polecam poruszający, oparty na faktach 🎬 polski film – Sonata. Motyw przewodni filmu brzmi: Kiedy otaczają Cię dobrzy ludzie, nie ma rzeczy niemożliwych. Z pozoru banał, ale jeśli się nad tym zastanowimy i przywołamy historie z naszego życia, okazuje się, że rzeczywiście do tego się to sprowadza. Jestem bardzo ciekawa Waszych opinii po seansie.
 
W kwestii lektur powstrzymam się od poleceń, ponieważ czytam na co dzień bardzo mroczne kryminały, a wiem, że wysyłane przez nas maile z wyliczeniami składek zdrowotnych i tak wystarczająco burzą Waszą krew…😨😢😱
 
Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego weekendu😂
Roma Kamrowska
Twoje życie staje się lepszym, tylko gdy Ty stajesz się lepszym”

Projekt współfinansowany ze środków EFER w ramach RPO WP na lata 2014-2020, umowa o powierzenie grantu nr, UDG-SPE.04.2023/057, kwota uzyskanego dofinansowania: 39.300,00 zł.