Ważna „przypominajka”, bo czasu coraz mniej…

black wood burner near brown brick wall
9 czerwca 2022

Dzień dobry. 🍀

spieszę dziś z przypomnieniem, że już tylko do 30 czerwca mamy czas na zgłoszenie posiadanego w domu urządzenia, takiego jak: piec, kominek, kuchnia węglowa, grzejnik gazowy, pompa ciepła, instalacja fotowoltaiczna… – pełna lista urządzeń jest naprawdę długa, można ją znaleźć na stronie Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB).

Zgłoszenia należy dokonać w swoim urzędzie gminy lub online. Jeżeli nie zrobimy tego w terminie, grozi nam mandat w wysokości 500 zł, a jeśli sprawa trafi do sądu, to możemy zostać ukarani grzywną w wysokości nawet 5000 zł.

Dlatego gorąco zachęcam do niezwłocznego złożenia deklaracji. Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie https://ceeb.gov.pl/ oraz w załączonej do maila instrukcji.

Przechodząc do rzeczy nieco przyjemniejszych – na dziś przypada Dzień Przyjaciela 🙋, a przyjaciel to ktoś, kogo każdy z nas potrzebuje. Bez względu na to, na jakim etapie życia jesteśmy i z czym się aktualnie mierzymy – dobrze jest mieć kogoś bliskiego, z kim o tym wszystkim możemy rozmawiać. Nie jest łatwo utrzymać przyjaźń… szczególnie dziś, gdy jesteśmy w ciągłym biegu i nie starcza nam czasu na spotkania, spacery, czy wieczór przy winie. Warto jednak powalczyć nawet o te zakurzone przyjaźnie. Jeśli jest ktoś, kto był dla Państwa ważny, ale już dawno nie było okazji do rozmowy – proszę złapać dziś na telefon i wskrzesić te relacje. Potrzebujemy dziś przyjaźni bardziej niż kiedykolwiek.

Na dziś przypada również Dzień Księgowego, a jak wiadomo dobry księgowy to czasami najlepszy przyjaciel przedsiębiorcy 😉 Więc jeśli ktoś zadzwoni dziś akurat do nas – z przyjemnością odbierzemy telefon i porozmawiamy… niekoniecznie o podatkach.

 

Pozdrawiam serdecznie

Roma Kamrowska

Twoje życie staje się lepszym, tylko gdy Ty stajesz się lepszym”

Projekt współfinansowany ze środków EFER w ramach RPO WP na lata 2014-2020, umowa o powierzenie grantu nr, UDG-SPE.04.2023/057, kwota uzyskanego dofinansowania: 39.300,00 zł.