Zbliża się maj – czas na świętowanie! 🥂🍾🥳

flag, poland, patriotism
30 kwietnia 2024
Dzień dobry,
ci z Państwa, którzy są z nami już od wielu lat, doskonale wiedzą, że przełom kwietnia i maja to dla nas czas na świętowanie. To moment, w którym wszystkie rozliczenia są już zakończone i wiemy, jak wysoką kwotę z 1,5% podatku uda się przekazać na OPP. Nie znam jeszcze dokładnej kwoty, ale wszystko wskazuje na to, że będzie to około 230 000 zł. W ubiegłym roku było to 164 000 zł. Jak co roku, zebrana kwota trafi do trójki dzieci naszych klientów: Edytki, Wiktorii i Marcelka, którym te pieniądze z pewnością bardzo się przydadzą oraz innych organizacji pozarządowych, jakie wskazaliście Państwo w swoich wytycznych.
Dziękuję wszystkim z Państwa, którzy zdecydowali się przekazać 1,5% swojego podatku na OPP. Dziękuję również całemu mojemu zespołowi, który odpowiadał za tegoroczne rozliczenia. Justyna, Kinga, Hania – dziękuję!
Szczególnie podziękowania należą się również Magdzie Kampf, która (jak co roku) wykonała najwięcej rozliczeń – często kosztem swojego wolnego czasu i dużego zmęczenia.
Czas więc na odpoczynek. Dziś zamykamy biuro i wracamy do pracy 6 maja (poniedziałek). Magda Kampf wraca 🏖️13 maja, do tego czasu nie będzie angażowana w żadne tematy związane z pracą. Dlatego bardzo wszystkich proszę, aby pozwolić Jej odpocząć.🤐📵
Przed nami trzy bardzo ważne dla każdego Polaka święta – Święto Pracy, Dzień Flagi RP oraz Święto Konstytucji 3 Maja. ✌️
Mam wrażenie, że nie doceniamy należycie tego, że możemy je świętować, a nad naszymi głowami latają wyłącznie ptaki… W obliczu tego, co dzieje się w bliższych i dalszych zakątkach świata, mamy ogromny przywilej, że w naszym kraju panuje pokój, nie zdarzają się tragiczne katastrofy naturalne, nie brakuje nam wody pitnej… Zachęcam do tego, żeby w Majówkę, siedząc przy grillu, docenić również to, w jakim kraju żyjemy. Wiem, że na co dzień mamy wiele powodów do narzekań, ale gdy spojrzymy na naszą sytuację z nieco szerszej perspektywy, to naprawdę mamy wiele powodów do wdzięczności.
Wszystko wskazuje na to, że w tym roku uda się spędzić te kilka wolnych dni na świeżym powietrzu, bo zapowiadane są całkiem☀️🌤️ przyjemne temperatury… Oby tak zostało (trzymam kciuki za nas wszystkich) 🙂
Jako pracodawca cieszę się, że udało nam się tak zorganizować pracę biura, że każdy z pracowników może mieć 2 maja dzień wolny i cieszyć się długim weekendem. Taki nieco dłuższy odpoczynek jest naprawdę potrzebny. Można wtedy złapać dystans i oddech, a po kilku dniach wrócić do pracy z nową energią i świeżym spojrzeniem. Można nawet zatęsknić 🙂
Życzę każdemu z Państwa miłej Majówki. Zachęcam do spędzenia jej w zgodzie z sobą, w taki sposób, który rzeczywiście przyniesie ulgę, odpoczynek, radość… Nie martwmy się na zapas. Z większością spraw, które przynosi los, można sobie poradzić.
Te podatkowe zostawcie nam 😉
Pozdrawiam serdecznie
Roma Kamrowska 😊
Twoje życie staje się lepszym, tylko gdy Ty stajesz się lepszym”

Projekt współfinansowany ze środków EFER w ramach RPO WP na lata 2014-2020, umowa o powierzenie grantu nr, UDG-SPE.04.2023/057, kwota uzyskanego dofinansowania: 39.300,00 zł.