Wspólnie opanujemy ten chaos, czyli o… Polskim Ładzie

29 lipca 2021
Dzień dobry…
wrze wśród polskich przedsiębiorców i wrze również wśród Państwa. Trudno się dziwić. W poniedziałek 26 lipca 2021 roku ministerstwo finansów zaprezentowało projekt ustawy podatkowej o zmianach w PIT i CIT, zwanej również „Polskim Ładem”.
Duży sprzeciw budzi brak możliwości odliczenia składki zdrowotnej od podatku – zmiana ta jest niekorzystna zarówno dla pracodawców, jak i pracowników. Jeszcze większe kontrowersje wzbudza podstawa wyliczenia składki zdrowotnej, bo 9% mamy jako przedsiębiorcy odprowadzać od dochodu. Przecież to kolejny podatek!
Pragnę zapewnić, że robimy i będziemy robić wszystko, co w naszej mocy, żeby znaleźć w tej sytuacji najlepsze rozwiązania dla Państwa biznesów. Jesteśmy na etapie analizowania planowanych zmian. Biorąc pod uwagę dotychczasowy przebieg prac legislacyjnych, chyba nie możemy mieć złudzeń, że ustawa nie wejdzie w życie lub wejdzie w bardziej korzystnej dla przedsiębiorców formie…
Stale współpracujemy z doradcami podatkowymi i wspólnie będziemy szukać odpowiednich rozwiązań. W najbliższym czasie będziemy analizować sytuację każdego z Państwa i informować o tym, jaka forma opodatkowania będzie najkorzystniejsza w danym przypadku. 
Ciężko w takich sytuacjach o dobry nastrój, dlatego tak ważne jest, żeby dbać o dobrą kondycję fizyczną i psychiczną. Na jutro przypada Dzień Przyjaźni – zachęcam do chwycenia za telefon i umówienia na wspólny wieczór z przyjacielem lub przyjaciółką – na spacer, na rower, na wino… Forma nie gra roli, ale zróbmy coś dobrego dla siebie i powiedzmy przy okazji naszym przyjaciołom, że jesteśmy wdzięczni za ich obecność.
Pozdrawiam serdecznie,
Roma Kamrowska
Twoje życie staje się lepszym, tylko gdy Ty stajesz się lepszym”

Projekt współfinansowany ze środków EFER w ramach RPO WP na lata 2014-2020, umowa o powierzenie grantu nr, UDG-SPE.04.2023/057, kwota uzyskanego dofinansowania: 39.300,00 zł.