Wspólnie opanujemy ten chaos, czyli o… Polskim Ładzie

29 lipca 2021
Dzień dobry…
wrze wśród polskich przedsiębiorców i wrze również wśród Państwa. Trudno się dziwić. W poniedziałek 26 lipca 2021 roku ministerstwo finansów zaprezentowało projekt ustawy podatkowej o zmianach w PIT i CIT, zwanej również „Polskim Ładem”.
Duży sprzeciw budzi brak możliwości odliczenia składki zdrowotnej od podatku – zmiana ta jest niekorzystna zarówno dla pracodawców, jak i pracowników. Jeszcze większe kontrowersje wzbudza podstawa wyliczenia składki zdrowotnej, bo 9% mamy jako przedsiębiorcy odprowadzać od dochodu. Przecież to kolejny podatek!
Pragnę zapewnić, że robimy i będziemy robić wszystko, co w naszej mocy, żeby znaleźć w tej sytuacji najlepsze rozwiązania dla Państwa biznesów. Jesteśmy na etapie analizowania planowanych zmian. Biorąc pod uwagę dotychczasowy przebieg prac legislacyjnych, chyba nie możemy mieć złudzeń, że ustawa nie wejdzie w życie lub wejdzie w bardziej korzystnej dla przedsiębiorców formie…
Stale współpracujemy z doradcami podatkowymi i wspólnie będziemy szukać odpowiednich rozwiązań. W najbliższym czasie będziemy analizować sytuację każdego z Państwa i informować o tym, jaka forma opodatkowania będzie najkorzystniejsza w danym przypadku. 
Ciężko w takich sytuacjach o dobry nastrój, dlatego tak ważne jest, żeby dbać o dobrą kondycję fizyczną i psychiczną. Na jutro przypada Dzień Przyjaźni – zachęcam do chwycenia za telefon i umówienia na wspólny wieczór z przyjacielem lub przyjaciółką – na spacer, na rower, na wino… Forma nie gra roli, ale zróbmy coś dobrego dla siebie i powiedzmy przy okazji naszym przyjaciołom, że jesteśmy wdzięczni za ich obecność.
Pozdrawiam serdecznie,
Roma Kamrowska
Twoje życie staje się lepszym, tylko gdy Ty stajesz się lepszym”